Będziemy się budować

Podjęliśmy decyzję… będziemy się budować. W Szczecinie, gdzie mieszkamy. A raczej na obrzeżach. Nie mamy ziemi, nie mamy oszczędności, za to mamy dużo różnych wizji i sporo zapału 😉 Ceny nieruchomości szaleją i jak tak dalej pójdzie, to za rok-dwa może się okazać że utkniemy na resztę życia w naszym czterdziestometrowym mieszkanku. To ostatnie jest naszym atutem, bo dzięki niemu, choć nie zarabiamy (jeszcze 😉 ) kokosów, będziemy mogli wytrzymać w przyszłości dość wysokie raty (dobra, powiedzmy wprost: na polską średnią pensję będą to wykurwiście wysokie raty). Liczymy, że połowa raty będzie w przyszłości szła z wynajmu mieszkania.

Rozglądaliśmy się sporo i choć wiemy coraz więcej o kupnie ziemi, pozwoleniach, ekipach, technologiach i budowie, to wiemy coraz mniej. Postanowiliśmy publikować tu, na blogu, opisy i fotografie poszczególnych etapów, nie unikając podawania poniesionych kosztów (to jest coś, czego nam się w sieci nie udało znaleźć – ile tak naprawdę kosztuje budowa). Będziemy pisać posty na bieżąco, ewentualnie czasem opóźniając ich publikację o parę dni (gdyby się okazało, że informowanie o wszystkim instant nie jest w naszym interesie).

Mamy nadzieję, że wiedza którą na tych stronach zgromadzimy, komuś kiedyś się przyda. Poniżej znajdziecie listę podstron, na których są opisane kolejne etapy naszych bojów o własny dom (gwiazdkami * są oznaczone etapy jeszcze nieukończone) 🙂