MythTv 0.21 – wreszcie coś po polsku + problem z MythVideo

Pisałem o MythTv już wcześniej, wspominając że wszystko jest fajne, ale polskiej wersji brak. W komentarzu syskom wspomniał, że poświęcił kilka dni na zrobienie tłumaczenia i faktycznie – wersja 0.21 sprzed paru dni wita użytkownika polskim menu 🙂 Kilka rzeczy jest z pewnością do poprawienia (Biblioteka Media*** np. – co to za gwiazdki?) i sporo zostało do przetłumaczenia, ale idzie to w dobrą stronę.

MythTv w wersji 0.21 trafiło do repozytorium backports w Ubuntu, dzięki czemu niepotrzebne się stało dodawanie repozytoriów „trzecich”, takich jak te z projektu Mythbuntu. Wystarczy (używając sudo) odkomentować odpowiednie wpisy w /etc/apt/sources.list i zrobić apt-get update.

Niestety, bez problemów się nie obyło – po apgrejdzie serwera i klientów (klienty 0.20 nie chcą działać poprawnie z serwerem 0.21) okazało się, że wszystko działa, poza służącym do odtwarzania filmów DivX i podobnych pluginem MythVideo. Po poszperaniu w sieci znalazłem info, że MythVideo zostało połączone z MythDVD. Należało więc odinstalować mythdvd (apt-get remove mythdvd) żeby odblokować możliwość zainstalowania/upgrade’u mythvideo (apt-get install mythvideo). To wszystko – teraz już działa 🙂