Wybór działki – podsumowanie

Czas: 12-19 stycznia 2007
Koszty: autobusy i tramwaje 😉
Nasze kryteria:

  • cena działki do 100 000zł
  • powierzchnia przynajmniej 10 arów
  • blisko do prądu, wody i koniecznie kanalizacji; gazu nie chcemy
  • dojazd do centrum Szczecina komunikacją miejską
  • bliskość jakichś sklepów
  • bliskość żłobka, przedszkola i szkoły (dodatkowy atut: gimnazjum)
  • rozsądne, bezpieczne otoczenie

Po tym, jak znaleźliśmy w internecie oferty głównie sprzed trzech lat, a jedyne aktualne były na Skolwinie (pojechaliśmy tam zobaczyć co i jak; makabryczna i przygnębiająca dzielnica to jest), zdecydowaliśmy się szukać działki przez pośredników nieruchomości. Co prawda to dodatkowe 5% (+VAT :>) kosztów, ale przynajmniej pośrednik bierze na siebie znaczną część ryzyka, że o papierkowej robocie nie wspomnę. No i ma jakieś oferty. Chyba.

W pierwszym biurze (Świat Nieruchomości na Piastów nieopodal Placu Kościuszki) człowiek od razu nas zdołował, mówiąc że w ogóle praktycznie nie ma żadnych ofert dla nas, a jak już się jakieś pojawiają, to ziemia kosztuje 150-180zł za metr kwadratowy. Chcielibyśmy kupić działkę 10-12 arów, a za taką cenę to nam ledwie wystarczy finansów na minimalne arów sześć. Miazga.

Na dodatek szczecińskie biura nieruchomości są połączone komputerowym systemem wymiany ofert i z tego, co nam człowiek w biurze powiedział, niewielki jest sens pytać po innych biurach, bo odpowiedź będzie taka sam.

Oczywiście mu nie uwierzyliśmy 🙂

W międzyczasie G znalazł na internetowych stronach Kuriera Szczecińskiego ogłoszenia i zadzwonił pod jedno z nich („działki w Dobrej”). Facet powiedział że aktualnie ma wszystko wyprzedane, ale na początku lutego będą działki, w pełni uzbrojone, za 150zł/m2 i powierzchni od 750m2. No OK, mała działka, ale jeszcze w naszym zasięgu. Awaryjne wyjście jest.

Ale we wtorek 16 stycznia postanowiliśmy pochodzić jeszcze po innych biurach. Trafiliśmy do Inwestora przy Krzywoustego. Makler pokazał nam działki w Stobnie (gdzie to kurde jest??), ale nie ma tam zbyt dobrego dojazdu. Na nasze szczęście, G napomknął, że może znalazłoby się coś na Prawobrzeżu. Okazało się, że owszem, jest fajna działeczka w Wielgowie, prawie 12 arów i 90zł/m2, czyli całość za niespełna 107 tysięcy złotych. Media w pobliżu, na sąsiedniej działce na wiosnę zaczyna się budowa, blisko las…

Umówiliśmy się na piątek żeby pojechać to obejrzeć, a w międzyczasie zaczęliśmy szukać informacji o Wielgowie. G 20 lat mieszkał w Dąbiu, a razem byliśmy niedawno w okolicach Wielgowa na rowerach, więc mieliśmy pewien pogląd na ten rejon. Generalnie wydaje się, że jest OK, zwłaszcza że na miejscu jest przedszkole, podstawówka z gimnazjum, sklepy, jeździ miejski autobus (nawet pospieszny jest dodatkowo) a i do pociągu niedaleko. Do centrum na upartego można się dostać w 30 minut. A do centrów handlowych jest bliżej, bo wystarczy podjechać na osiedle Słoneczne.

W piątek spisaliśmy z maklerem umowę pośrednictwa (generalnie jest to umowa która zapewnia pośrednikowi wynagrodzenie i utrudnia dogadanie się ze sprzedającym za plecami maklera, nic takiego – później dołączymy skan) po czym zawiózł nas do Wielgowa.

Działka jest super! Ładnie położona, niedaleko las (widać go będzie z okien), sąsiedztwo to łąki i dwa nowe, ładne domy, blisko do przystanku, blisko do sklepu. Bez dłuższego wahania postanowiliśmy ją kupić. Poniżej zdjęcia (już wkrótce) naszych włości 🙂

12 arów to jednak sporo ziemi Na sąsiedniej działce wiosną rozpocznie się budowa Sąsiednie budynki obsadzone są dookoła świerkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *